Van de Tyrreense Zee naar de Adriatische Zee in zeven etappes: dat is de Tirreno-Adriatico. Vanaf 7 maart gaat de Tirreno – Adriatico 2018 van start in Lido di Camaiore met een ploegentijdrit van 21,5 km. Zal het team van de regerend kampioen Nairo Quintana hier direct een eerste zege pakken? De 4e etappe brengt wellicht een grote schifting in het algemeen klassement: de beklimming van de Sassotetto, een klim van meer dan 14 km aan een gemiddeld stijgingspercentage van 5,8% en pieken tot 12%. De 53e Tirreno – Adriatico staat in het teken van Michele Scarponi, de Italiaan die vorig jaar in een vreselijk ongeluk om het leven kwam tijdens een training in zijn woonplaats Filottrano. De 5e etappe zal in Filottrano finishen als een eerbetoon aan Scarponi. We gaan het meemaken tussen 7 en 13 maart! Hierbij de volledige startlijst Tirreno-Adriatico met alle deelnemers, teams en rugnummers.
Winnaars Tirreno-Adriatico de voorbije jaren
2017: Nairo Quintana (Col)
2016: Greg Van Avermaet (Bel)
2015: Nairo Quintana (Col)
2014: Alberto Contador (Spa)
2013: Vincenzo Nibali (Ita)
2012: Vincenzo Nibali (Ita)
2011: Cadel Evans (Aus)
2010: Stefano Garzelli (Ita)
2009: Michele Scarponi (Ita)
2008: Fabian Cancellara (Zwi)
Volledige startlijst Tirreno-Adriatico 2018, met alle deelnemers, teams en rugnummers
De officiële startlijst van de Tirreno-Adriatico vindt u hier: officiële startlijst Tirreno-Adriatico.
1 | SAGAN Peter | BORA - hansgrohe |
2 | BODNAR Maciej | BORA - hansgrohe |
3 | BURGHARDT Marcus | BORA - hansgrohe |
4 | FORMOLO Davide | BORA - hansgrohe |
5 | KÖNIG Leopold | BORA - hansgrohe |
6 | MAJKA Rafał | BORA - hansgrohe |
7 | OSS Daniel | BORA - hansgrohe |
| | |
11 | BARDET Romain | AG2R La Mondiale |
12 | DILLIER Silvan | AG2R La Mondiale |
13 | DUVAL Julien | AG2R La Mondiale |
14 | FRANK Mathias | AG2R La Mondiale |
15 | GENIEZ Alexandre | AG2R La Mondiale |
16 | GOUGEARD Alexis | AG2R La Mondiale |
17 | MONTAGUTI Matteo | AG2R La Mondiale |
| | |
21 | LOPEZ Miguel Angel | Astana Pro Team |
22 | CATALDO Dario | Astana Pro Team |
23 | GATTO Oscar | Astana Pro Team |
24 | KANGERT Tanel | Astana Pro Team |
25 | LUTSENKO Alexey | Astana Pro Team |
26 | MOSER Moreno | Astana Pro Team |
27 | VILLELLA Davide | Astana Pro Team |
| | |
31 | NIBALI Vincenzo | Bahrain Merida Pro Cycling Team |
32 | COLBRELLI Sonny | Bahrain Merida Pro Cycling Team |
33 | KOREN Kristijan | Bahrain Merida Pro Cycling Team |
34 | NAVARDAUSKAS Ramunas | Bahrain Merida Pro Cycling Team |
35 | PELLIZOTTI Franco | Bahrain Merida Pro Cycling Team |
36 | POZZOVIVO Domenico | Bahrain Merida Pro Cycling Team |
37 | SIUTSOU Kanstantsin | Bahrain Merida Pro Cycling Team |
| | |
41 | VAN AVERMAET Greg | BMC Racing Team |
42 | BETTIOL Alberto | BMC Racing Team |
43 | BEVIN Patrick | BMC Racing Team |
44 | CARUSO Damiano | BMC Racing Team |
45 | DENNIS Rohan | BMC Racing Team |
46 | KÜNG Stefan | BMC Racing Team |
47 | SCHAR Michael | BMC Racing Team |
| | |
51 | BONNET William | FDJ |
52 | DELAGE Mickaël | FDJ |
53 | HOELGAARD Daniel | FDJ |
54 | LADAGNOUS Matthieu | FDJ |
55 | ROUX Anthony | FDJ |
56 | SARREAU Marc | FDJ |
57 | VAUGRENARD Benoit | FDJ |
| | |
61 | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo |
62 | BOEV Igor | Gazprom-RusVelo |
63 | CHERKASOV Nicolay | Gazprom-RusVelo |
64 | FOLIFOROV Alexander | Gazprom-RusVelo |
65 | KURIANOV Stepan | Gazprom-RusVelo |
66 | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo |
67 | VLASOV Aleksandr | Gazprom-RusVelo |
| | |
71 | BOIVIN Guillaume | Israel Cycling Academy |
72 | ENGER Sondre Holst | Israel Cycling Academy |
73 | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy |
74 | JENSEN August | Israel Cycling Academy |
75 | NEILANDS Krists | Israel Cycling Academy |
76 | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy |
77 | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy |
| | |
81 | BENOOT Tiesj | Lotto Soudal |
82 | CAMPENAERTS Victor | Lotto Soudal |
83 | DEBUSSCHERE Jens | Lotto Soudal |
84 | KEUKELEIRE Jens | Lotto Soudal |
85 | MARCZYNSKI Tomasz | Lotto Soudal |
86 | MAES Nikolas | Lotto Soudal |
87 | VAN DER SANDE Tosh | Lotto Soudal |
| | |
91 | YATES Adam | Mitchelton-Scott |
92 | EWAN Caleb | Mitchelton-Scott |
93 | BAUER Jack | Mitchelton-Scott |
94 | DURBRIDGE Luke | Mitchelton-Scott |
95 | HEPBURN Michael | Mitchelton-Scott |
96 | IMPEY Daryl | Mitchelton-Scott |
97 | MEZGEC Luka | Mitchelton-Scott |
| | |
101 | LANDA Mikel | Movistar Team |
102 | AMADOR Andrey | Movistar Team |
103 | ARCAS Jorge | Movistar Team |
104 | BENNATI Daniele | Movistar Team |
105 | OLIVEIRA Nelson | Movistar Team |
106 | ROSON Jaime | Movistar Team |
107 | SÜTTERLIN Jasha | Movistar Team |
| | |
111 | CUNEGO Damiano | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini |
112 | CANOLA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini |
113 | BAGIOLI Nicola | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini |
114 | HATSUYAMA Sho | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini |
115 | PONZI Simone | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini |
116 | TIZZA Marco | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini |
117 | SANTAROMITA Ivan | Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini |
| | |
121 | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors |
122 | GILBERT Philippe | Quick-Step Floors |
123 | JUNGELS Bob | Quick-Step Floors |
124 | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors |
125 | RICHEZE Ariel Maximiliano | Quick-Step Floors |
126 | STYBAR Zdenek | Quick-Step Floors |
127 | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors |
| | |
131 | CAVENDISH Mark | Dimension Data |
132 | BOASSON HAGEN Edvald | Dimension Data |
133 | EISEL Bernhard | Dimension Data |
134 | MEINTJES Louis | Dimension Data |
135 | RENSHAW Mark | Dimension Data |
136 | THWAITES Scott | Dimension Data |
137 | VERMOTE Julien | Dimension Data |
| | |
141 | URAN Rigoberto | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale |
142 | CLARKE Simon | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale |
143 | MODOLO Sacha | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale |
144 | MORENO Daniel | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale |
145 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale |
146 | VAN ASBROECK Tom | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale |
147 | VANMARCKE Sep | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale |
| | |
151 | ŠPILAK Simon | Team Katusha - Alpecin |
152 | DOWSETT Alex | Team Katusha - Alpecin |
153 | GONÇALVES José | Team Katusha - Alpecin |
154 | HAAS Nathan | Team Katusha - Alpecin |
156 | MARTIN Tony | Team Katusha - Alpecin |
157 | ZABEL Rick | Team Katusha - Alpecin |
158 | KITTEL Marcel | Team Katusha - Alpecin |
| | |
161 | BENNETT George | Team LottoNL-Jumbo |
162 | VAN EMDEN Jos | Team LottoNL-Jumbo |
163 | VAN HOECKE Gijs | Team LottoNL-Jumbo |
164 | VAN POPPEL Danny | Team LottoNL-Jumbo |
165 | ROGLIC Primoz | Team LottoNL-Jumbo |
166 | TANKINK Bram | Team LottoNL-Jumbo |
167 | WAGNER Robert | Team LottoNL-Jumbo |
| | |
171 | FROOME Christopher | Team Sky |
172 | CASTROVIEJO Jonathan | Team Sky |
173 | KIRYIENKA Vasil | Team Sky |
174 | KWIATKOWSKI Michal | Team Sky |
175 | MOSCON Gianni | Team Sky |
176 | PUCCIO Salvatore | Team Sky |
177 | THOMAS Geraint | Team Sky |
| | |
181 | DUMOULIN Tom | Team Sunweb |
182 | ANDERSEN Søren Kragh | Team Sunweb |
183 | ARNDT Nikias | Team Sunweb |
184 | GESCHKE Simon | Team Sunweb |
185 | KÄMNA Lennard | Team Sunweb |
186 | KELDERMAN Wilco | Team Sunweb |
187 | MATTHEWS Michael | Team Sunweb |
| | |
191 | BRAMBILLA Gianluca | Trek - Segafredo |
192 | BRÄNDLE Matthias | Trek - Segafredo |
193 | FELLINE Fabio | Trek - Segafredo |
194 | GOGL Michael | Trek - Segafredo |
195 | NIZZOLO Giacomo | Trek - Segafredo |
196 | PEDERSEN Mads | Trek - Segafredo |
197 | STUYVEN Jasper | Trek - Segafredo |
| | |
201 | ARU Fabio | UAE-Team Emirates |
202 | CONSONNI Simone | UAE-Team Emirates |
203 | CONTI Valerio | UAE-Team Emirates |
204 | GANNA Filippo | UAE-Team Emirates |
205 | MARCATO Marco | UAE-Team Emirates |
206 | MORI Manuele | UAE-Team Emirates |
207 | ULISSI Diego | UAE-Team Emirates |
| | |
211 | POZZATO Filippo | Wilier Triestina - Selle Italia |
212 | BERTAZZO Liam | Wilier Triestina - Selle Italia |
213 | BUSATO Matteo | Wilier Triestina - Selle Italia |
214 | COLEDAN Marco | Wilier Triestina - Selle Italia |
215 | MARECZKO Jakub | Wilier Triestina - Selle Italia |
216 | MOSCA Jacopo | Wilier Triestina - Selle Italia |
217 | ZARDINI Edoardo | Wilier Triestina - Selle Italia |