Sterke ploeg voor Tejay van Garderen in Parijs-Nice
Wielernieuws 9 maart 2014 10:26 Tim van Hengel
BMC Racing Team vaardigt een sterke ploeg af naar Parijs-Nice. Tejay van Garderen is de kopman van de Amerikaanse ploeg en hij wordt ondersteund door onder anderen de winnaars van de Ronde van de Middellandse Zee en de Ronde van Dubai, Stephen Cummings en Taylor Phinney. Van Garderen heeft zin in de Franse rittenkoers, maar is teleurgesteld in de parcoursbouwers.
“Mijn conditie voelt goed na de Ronde van Oman, beter zelfs dan vorig jaar”, zegt Van Garderen, die zich vorig jaar zijn seizoen begon in de Argentijnse Ronde van San Luis. “Ze hebben een fraaie route uitgezet, maar ik ben teleurgesteld dat er geen tijdrit of aankomst bergop is. Mijn doel blijft vechten voor het algemeen klassement. Winnen zal moeilijk worden, maar we gaan proberen zo hoog mogelijk te eindigen”, aldus de nummer vier van 2013.
BMC heeft verder onder anderen oud-etappewinnaars in Parijs-Nice Thor Hushovd en Amaël Moinard in de gelederen. Ploegleider Yvon Ledanois zegt dat de renners de vrijheid krijgen te strijden voor etappezeges, naast dat ze Van Garderen moeten ondersteunen. “Ik heb deze week elke renner gesproken en de jongens zijn erg gemotiveerd te werken voor Tejay”, vertelt Ledanois. “Deze wedstrijd is zeker een belangrijk speerpunt voor ons.”
De selectie van BMC Racing Team: Stephen Cummings (GBr), Thor Hushovd (Noo), Amaël Moinard (Fra), Taylor Phinney (VSt), Peter Stetina (VSt), Greg Van Avermaet (Bel), Tejay van Garderen (VSt) en Peter Velits (Slw).
Ploegleiding: Yvon Ledanois en Max Sciandri.