Team Belkin besluit het roerige seizoen 2013 met Grand Slam
Wielernieuws 28 oktober 2013 23:49 Tim van Hengel
Belkin heeft van de 8e editie van de Tour of Hainan definitief de Tour of Belkin gemaakt. Maandag werd de Chinese rittenkoers afgesloten met een etappezege van Theo Bos. Het was voor de spurter zijn zesde overwinning in negen dagen. Moreno Hofland won de overige drie ritten en stelde in de slotetappe de overwinning in het algemeen klassement veilig.
“Een geweldig gevoel”, aldus Hofland. “Ik kon het pas geloven en echt vieren toen ik over de finish kwam. Het is voor mijzelf, maar ook voor de ploeg een heel goede ronde geweest. Ik heb hier mijn eerste profzeges geboekt. Dat ik mijn debuutjaar op deze manier afsluit, stemt mij zeer tevreden. In het begin van het seizoen had ik het soms lastig, maar na de Ronde van Catalonië kreeg ik steeds meer zelfvertrouwen. Ik kreeg toen ook wat kansen en pakte die door enkele podiumplaatsen te rijden. Ik ben heel tevreden over mijn eerste jaar.”
Slag of stoot
Op het podium in Chengmai werd Hofland bijgestaan door Tom Leezer, die derde werd. Jos van Emden besloot de ronde als vierde. Hofland ging ook nog met de puntentrui naar huis. Bovendien won Belkin het ploegenklassement. Het ging maandag echter niet zonder slag of stoot. “Jos en Tom vielen in de laatste drie kilometer”, aldus ploegleider Michiel Elijzen. “Gelukkig had het geen grote gevolgen en kregen ze dezelfde tijd als de winnaar.”
(foto: Tim van Hengel / cyclingstory.nl)
IJzersterk
Door de ritzege van Theo Bos en de gele trui van Hofland staat de seizoensteller wat betreft overwinningen nu op 38 voor het Belkin Pro Cycling Team. Slechts het Belgische Omega Pharma-QuickStep deed het met 55 zeges beter. Elijzen is trots dat de ploeg in Hainan alle etappes plus het klassement heeft weten te winnen. “De jongens hadden zich goed voorbereid en keihard doorgetraind voor deze wedstrijd. Ze waren elke dag gemotiveerd en strijdlustig. We wilden voor de 30e zege gaan, maar toen we merkten dat er meer in zat, zijn we daar vol voor gegaan. Tot en met de allerlaatste koersdag van het jaar zijn we gefocust gebleven. Het toont aan dat we echt een professionele ploeg zijn. In het verleden hebben ook andere WorldTour-ploegen hier gereden, maar die wonnen niet alles. We waren hier niet alleen zo goed, omdat we de twee snelste mannen mee hadden, maar ook omdat we als ploeg ijzersterk reden.”
(foto: Tim van Hengel / cyclingstory.nl)
Roerig jaar 2013
“We sluiten met de overwinningen in Hainan het roerige jaar 2013 op een schitterende wijze af. Ik vond het prijzenswaardig dat personeel en renners in het eerste onzekere halfjaar het hoofd koel hielden en op zeer professionele wijze topprestaties bleven nastreven. De komst van Belkin verlichtte de druk op de ploeg en bracht duidelijkheid voor de toekomst, we zijn ontzettend blij dat we het aanstekelijke enthousiasme van Chet Pipkin, Reinier Jens en Arthur van Rest in heel de organisatie van Belkin terugvinden. Het past bij ons, we passen bij elkaar. Dat we vervolgens ook sportief een geweldig jaar meemaakten met de overwinning in Tour Down Under, de tweede plek in Parijs-Roubaix van Sep Vanmarcke, het optreden in de Tour de France met de zesde plek van Bauke Mollema, de ritzege in de Vuelta en de overwinning van Robert Gesink in de klassieker in Quebec als opvallende uitschieters, maakt dat we terug kunnen kijken op een geslaagd jaar. We zijn alweer volop aan het vooruitblikken, plannen maken. Het wordt nog mooier”, kijkt algemeen directeur van het Belkin Pro Cycling Team alweer vooruit naar we de volgende wedstrijden.
(foto: Tim van Hengel / cyclingstory.nl)
Fantastische start voor Belkin
“Dit was een fantastische start voor Team Belkin, 38 overwinningen en 120 miljoen unieke Twitter gebruikers die praten over Belkin en het team. Wij hadden ons geen betere start kunnen wensen. Miljoenen consumenten hebben kennis gemaakt met het Belkin merk en in 2014 wacht ons de schone taak om consumenten duidelijk te maken wat we doen door onze communicatie verder toe te spitsen op producten zoals WeMo, Qode tablet toetsenborden en onze Linksys draadloze netwerkproducten. 2013 was een succesvol jaar en in 2014 hopen we voort te borduren op de tot nu toe behaalde successen,” aldus Arthur van Rest, Director Marketing EMEA bij Belkin.
Nu populair
-
WK Wielrennen – Nederlandse wereldkampioenen bij de vrouwen geplaatst op 1 oktober 2010
-
ProCyclingStats lanceert eigen app geplaatst op 8 juli 2014
-
Cyclocross: WK veldrijden 2016 – Volledige uitslag Elite mannen geplaatst op 31 januari 2016
-
Amstel Gold Race 2004 – Davide Rebellin is Boogerd te snel af (video) geplaatst op 12 april 2011
-
Sixdays Weekend ziet Kluge en Reinhardt winnen geplaatst op 6 februari 2025