Jos van Emden rijdt ook volgend jaar voor het Belkin Pro Cycling Team. De 28-jarige Nederlander heeft een nieuw eenjarig contract ondertekend dat loopt tot het einde van 2014.

“Jos is sinds vorig jaar nauw betrokken bij de sprinttrein en heeft dit jaar bijna altijd met Theo Bos en Graeme Brown gereden”, aldus ploegleider Nico Verhoeven. “Hij heeft daar persoonlijk veel voldoening uitgehaald en met zijn hoge niveau heeft hij ons veel plezier gebracht. Hij is echt een vaste waarde geworden in de sprinttrein. We hebben hem hard nodig.”

Van Emden is blij dat hij heeft kunnen bijtekenen. “Ik had wat andere opties, maar nadat ik vorig jaar niet echt goed reed en toch het vertrouwen kreeg, is het nu tijd om terug te geven. Ik voel me goed en gewaardeerd binnen deze ploeg. Ik heb me ontwikkeld tot een meerwaarde in de sprinttrein en wil mezelf nu ook gaan verbeteren in het bijstaan van de kopmannen in de klassiekers.”

Van Emden roemt de sfeer binnen de ploeg. “Ik kijk er steeds weer naar uit om te verzamelen voor een koers. We hebben het altijd gezellig samen. Plezier en topsport gaan bij ons hand in hand. Ik ben coureur geworden om te winnen en ook al doe ik dat zelf niet zo vaak, ik ben heel blij als we als ploeg iemand aan de zege kunnen helpen.”