Philippe Gilbert tweede op BK tijdrijden
Wielernieuws Laatst bijgewerkt 14 augustus 2013 13:59 Tim van Hengel
Wereldkampioen op de weg Philippe Gilbert (BMC) werd zondag tweede op het Belgisch kampioenschap tijdrijden na Kristof Vandewalle (Omega Pharma-Quick Step).
Gilbert finishte 1’02” trager dan Vandewalle in een tijdrit van 44,2 kilometer op een vlak en soms technisch parcours. Julien Vermote, ploegmaat van Vandewalle, werd derde op 1’05”.
Gilbert vertelde dat hij snel zijn ritme vond. “Ik had goede benen wat belangrijk is,” vertelt hij. “Vandewalle was de beste, maar ik eindigde op de juiste plaats.”
BMC-ploegleider Allan Peiper vertelde dat Gilbert elke ronde sneller reed. De Belgisch kampioen van 2011 verloor in de eerste ronde 39 seconden, 19 in de tweede en 9 in de derde. “Hij verzwakte geen moment”, vertelt Peiper. “Als je zijn prestatie bekijkt, werd hij steeds beter terwijl andere renners tijd verloren.”
Maandag start Gilbert met het BMC Racing Team in Eneco Tour.