Tour de France 2012 – Voorbeschouwing en favorieten etappe 12
AchtergrondenTour de France 12 juli 2012 16:18 Tim van Dijk
Vraag is hoe de renners hersteld zijn van de zware rit naar La Toussuire. En hoe reageren de Nederlanders na de pijnlijke bijltjesdag? Cycling Story houdt alles gedurende de drieëntwintig dagen bij en stelt voor elke etappe een lijst met favorieten op. Etappe 12: Saint-Jean-de-Maurienne – Annonay Davézieux (226 km).
Het parcours:
Vrijdag de dertiende staan er maarliefst 226 kilometers op de renners te wachten. Hiermee is het direct de langste etappe tijdens deze Ronde van Frankrijk. Het zwaartepunt ligt in de eerste tachtig kilometer. Al snel begint het peloton aan de Col du Grand Cucheron, een klim van 12,5 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 6,5%. Daarna staat enkel nog de iets steilere Col du Granier (9,7 km à 8,6%) op het programma. Beide bergen zijn bestempeld als beklimmingen van de eerste categorie.
Na deze twee beklimmingen zullen de renners nog wel 140.000 meters weg moeten trappen tot ze hun eindbestemming hebben bereikt. Het enige obstakel dat ze nog tegen zullen komen is de Côte d’Ardoix (3e cat). Veel stelt deze heuvel niet voor, al kan diegene die nog wat extra’s heeft hier wel zijn kaarten op tafel gooien en hiermee een voortijdige beslissing kunnen forceren. Of zal er twintig kilometer verderop toch worden gespurt om de zege?
De favoriet van de de dag: Rein Taaramäe
De Est uit de geplaagde Cofidis-ploeg staat op gepaste afstand om mee te sluipen in de ontsnapping. In het verleden heeft hij bewezen in dit soort ritten mee te spelen voor de etappezege. Zo schreef Taaramäe in de Vuelta van 2011 nog een zware bergrit op zijn naam, nadat hij als enige lid van de vroege vlucht het peloton achter zich wist te houden. Kan hij dat kunstje in de Tour de France herhalen? Hij zou zijn werkgever er in ieder geval een groot plezier mee doen.
De favorieten voor etappe 12 volgens Cycling Story:
***** Taaramäe
**** Pinot, Rolland
*** Van Garderen, Sanchez, Voeckler
** Devenyns, Gusev, Riblon, Voigt
* Costa, Pineau, Marcato, Martinez, Roy
Joker: Peter Sagan (Liquigas-Cannondale)
sander
12 juli 2012 #1 AuthorGallopin *** terwijl hij ziek is?
Komt nog achter Gesink binnen vandaag…
Ik zie het hem niet doen morgen.