Tour de France 2012 – Voorbeschouwing en favorieten etappe 9 (individuele tijdrit)
AchtergrondenTour de France Laatst bijgewerkt 9 juli 2012 14:58 Tim van Dijk
Voordat het peloton een welverdiende rustdag krijgt, moeten de renners eerst nog 41,5 kilometers tegen de klok afwerken. Cycling Story houdt alles gedurende de drieëntwintig dagen bij en stelt voor elke etappe een lijst met favorieten op. Etappe 9: Arc-et-Senans – Besançon (41,5 km)
Het parcours:
Over het parcours valt er weinig te zeggen. Het eerste gedeelte is enigszins heuvelachtig, terwijl het daarna voornamelijk biljartvlak is. Dit is dus een ideaal terrein voor de pure tijdritspecialisten als Tony Martin en Tourfavorieten Cadel Evans en Bradley Wiggins, die de concurrentie hier een gevoelige tik uit kunnen delen.
De favoriet van de dag: Fabian Cancellara
De man met de meeste veroverde wereldtitels in deze discipline is natuurlijk Fabian Cancellara (RadioShack-Nissan-Trek). De Zwitser met de passende bijnaam ‘Der Platwalser’ was op het WK al viermaal (’06, ’07, ’09 & ’10) de sterkste. In zijn specialiteit boekte hij ook tijdens de Ronde van Frankrijk de nodige successen. In de proloog van deze Tour gaf hij weer een les in hardrijden. Cancellara won dit seizoen nog maar één lange tijdrit (NK), maar wat ons betreft wordt nummer twee morgen (maandag) een feit. Al is de tegenstand, met Cadel Evans (BMC Racing Team), Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) en leider Bradley Wiggins niet mis.
De favorieten voor etappe 9 volgens Cycling Story:
***** Cancellara
**** Evans, Wiggins
*** Froome, Martin, Porte
** Menchov, Monfort, Nibali, Rogers
* Brajkovic, Van Garderen, Taaramäe, Westra, Zabriskie
Joker: Peter Velits (Omega Pharma-Quick Step)