Giro d’Italia 2011 – Voorbeschouwing etappe 21
AchtergrondenGiro d'Italia Laatst bijgewerkt 27 mei 2011 22:38 Tim van Hengel
Aanvankelijk was de tijdrit in Milaan 31,5 kilometer lang, maar doordat de lokale verkiezingen samenvallen met de slotetappe in de Giro d’Italia heeft de organisatie besloten het parcours aan te passen. De start van de tijdrit is dus aan het Rho Fiera in het westen van de stad in plaats van het Castello Sforzesco. De wijziging brengt met zich mee dat de afstand ingekort is naar 26 kilometer.
Voor de tijdrit is een mix van brute kracht en stuurmanskunst nodig. In de slotfase moeten de mannen enkele keren flink in de remmen: in de laatste kilometer zijn er liefst vier scherpe bochten in het parcours opgenomen.
Om 14.20 uur start de eerste renner op het 26 kilometer lange parcours. De eerste tijdmeting is na 8,9 kilometer en de tweede na 18,1. Rond de klok van half zes weten we wie de winnaar is van de Giro 2011!
Klik hier voor de uitzendingen en livestreams op televisie en internet. Sporza/één doet tevens live verslag van de Ronde van België. Michel Wuyts en Bert Roesems zijn uw commentatoren. De Giro volgt aansluitend op de Ronde van België.
Nu populair
- Special: Maar mijn Pontiac liep … geplaatst op 5 november 2009
- ProCyclingStats lanceert eigen app geplaatst op 8 juli 2014
- Cyclocross: WK veldrijden 2016 – Volledige uitslag Elite mannen geplaatst op 31 januari 2016
- Cyclocross: WK Veldrijden 2013 – Uitslag WK Elite/mannen geplaatst op 2 februari 2013
- Ronde van Vlaanderen 2012 – Uitslag geplaatst op 1 april 2012