Met de Olympische Spelen achter de rug is het tijd voor de laatste grote ronde van het jaar: de Vuelta a España. De winnaar van vorig jaar, Fabio Aru, is er dit jaar niet bij. Valverde, Froome, Contador, wie gaat er met de rode trui aan de haal? Hieronder de volledige startlijst Vuelta a España 2016 met alle deelnemers, teams en rugnummers.
Meer informatie over de Vuelta a España 2016, waaronder onze favorieten, vindt u hier.
Winnaars Vuelta a España de voorbije jaren
2015: Fabio Aru
2014: Alberto Contador
2013: Chris Horner
2012: Alberto Contador
2011: Juan Jose Cobo
2010: Vincenzo Nibali
2009: Alejandro Valverde
2008: Alberto Contador
Volledige startlijst Vuelta a España 2016 met deelnemers, teams en rugnummers
1 | Alejandro VALVERDE | Movistar Team |
2 | Jonathan CASTROVIEJO | Movistar Team |
3 | Imanol ERVITI | Movistar Team |
4 | Rubén FERNÁNDEZ | Movistar Team |
5 | José HERRADA | Movistar Team |
6 | Daniel MORENO | Movistar Team |
7 | Nairo QUINTANA | Movistar Team |
8 | José Joaquín ROJAS | Movistar Team |
9 | Rory SUTHERLAND | Movistar Team |
| | |
10 | Alberto CONTADOR | Tinkoff |
11 | Daniele BENNATI | Tinkoff |
12 | Manuele BOARO | Tinkoff |
13 | Michael GOGL | Tinkoff |
14 | Jesús HERNÁNDEZ | Tinkoff |
15 | Robert KIŠERLOVSKI | Tinkoff |
16 | Sérgio PAULINHO | Tinkoff |
17 | Ivan ROVNY | Tinkoff |
18 | Yuri TROFIMOV | Tinkoff |
| | |
19 | Christopher FROOME | Team Sky |
20 | Ian BOSWELL | Team Sky |
21 | Michal GOLAS | Team Sky |
22 | Peter KENNAUGH | Team Sky |
23 | Christian KNEES | Team Sky |
24 | Leopold KÖNIG | Team Sky |
25 | Michal KWIATKOWSKI | Team Sky |
26 | David LOPEZ | Team Sky |
27 | Salvatore PUCCIO | Team Sky |
| | |
28 | Samuel SÁNCHEZ | BMC Racing Team |
29 | John Darwin ATAPUMA | BMC Racing Team |
30 | Silvan DILLIER | BMC Racing Team |
31 | Jean-Pierre DRUCKER | BMC Racing Team |
32 | Philippe GILBERT | BMC Racing Team |
33 | Ben HERMANS | BMC Racing Team |
34 | Dylan TEUNS | BMC Racing Team |
35 | Tejay VAN GARDEREN | BMC Racing Team |
36 | Danilo WYSS | BMC Racing Team |
| | |
37 | Steven KRUIJSWIJK | Team LottoNL - Jumbo |
38 | Enrico BATTAGLIN | Team LottoNL - Jumbo |
39 | George BENNETT | Team LottoNL - Jumbo |
40 | Jos VAN EMDEN | Team LottoNL - Jumbo |
41 | Victor CAMPENAERTS | Team LottoNL - Jumbo |
42 | Robert GESINK | Team LottoNL - Jumbo |
43 | Martijn KEIZER | Team LottoNL - Jumbo |
44 | Koen BOUWMAN | Team LottoNL - Jumbo |
45 | Bram TANKINK | Team LottoNL - Jumbo |
| | |
46 | Johan Esteban CHAVES | ORICA-BikeExchange |
47 | Simon GERRANS | ORICA-BikeExchange |
48 | Sam BEWLEY | ORICA-BikeExchange |
49 | Jack HAIG | ORICA-BikeExchange |
50 | Damien HOWSON | ORICA-BikeExchange |
51 | Jens KEUKELEIRE | ORICA-BikeExchange |
52 | Magnus CORT NIELSEN | ORICA-BikeExchange |
53 | Svein TUFT | ORICA-BikeExchange |
54 | Simon YATES | ORICA-BikeExchange |
| | |
55 | Michele SCARPONI | Astana Pro Team |
56 | Miguel Ángel LÓPEZ | Astana Pro Team |
57 | Dario CATALDO | Astana Pro Team |
58 | Dmitriy GRUZDEV | Astana Pro Team |
59 | Davide MALACARNE | Astana Pro Team |
60 | Luis Leon SANCHEZ | Astana Pro Team |
61 | Gatis SMUKULIS | Astana Pro Team |
62 | Alessandro VANOTTI | Astana Pro Team |
63 | Andrey ZEITS | Astana Pro Team |
| | |
64 | Kenny ELISSONDE | FDJ |
65 | Odd Christian EIKING | FDJ |
66 | Murilo Antonio FISCHER | FDJ |
67 | Alexandre GENIEZ | FDJ |
68 | Matthieu LADAGNOUS | FDJ |
69 | Johan LE BON | FDJ |
70 | Lorrenzo MANZIN | FDJ |
71 | Laurent PICHON | FDJ |
72 | Kévin RÉZA | FDJ |
| | |
73 | Warren BARGUIL | Team Giant - Alpecin |
74 | Nikias ARNDT | Team Giant - Alpecin |
75 | Tobias LUDVIGSSON | Team Giant - Alpecin |
76 | Chad HAGA | Team Giant - Alpecin |
77 | Koen DE KORT | Team Giant - Alpecin |
78 | Tom STAMSNIJDER | Team Giant - Alpecin |
79 | Sindre Skjøstad LUNKE | Team Giant - Alpecin |
80 | Johannes FRÖHLINGER | Team Giant - Alpecin |
81 | Zico WAEYTENS | Team Giant - Alpecin |
| | |
82 | Haimar ZUBELDIA | Trek - Segafredo |
83 | Fumiyuki BEPPU | Trek - Segafredo |
84 | Julien BERNARD | Trek - Segafredo |
85 | Niccolo BONIFAZIO | Trek - Segafredo |
86 | Laurent DIDIER | Trek - Segafredo |
87 | Fabio FELLINE | Trek - Segafredo |
88 | Markel IRIZAR | Trek - Segafredo |
89 | Kiel REIJNEN | Trek - Segafredo |
90 | Riccardo ZOIDL | Trek - Segafredo |
| | |
91 | Jean-Christophe PERAUD | AG2R La Mondiale |
92 | Gediminas BAGDONAS | AG2R La Mondiale |
93 | Jan BAKELANTS | AG2R La Mondiale |
94 | François BIDARD | AG2R La Mondiale |
95 | Axel DOMONT | AG2R La Mondiale |
96 | Quentin JAUREGUI | AG2R La Mondiale |
97 | Pierre LATOUR | AG2R La Mondiale |
98 | Sébastien MINARD | AG2R La Mondiale |
99 | Christophe RIBLON | AG2R La Mondiale |
| | |
100 | Alberto LOSADA | Team Katusha |
101 | Sven Erik BYSTRØM | Team Katusha |
102 | Sergey LAGUTIN | Team Katusha |
103 | Pavel KOCHETKOV | Team Katusha |
104 | Matvey MAMYKIN | Team Katusha |
105 | Tiago MACHADO | Team Katusha |
106 | Jhonatan RESTREPO | Team Katusha |
107 | Egor SILIN | Team Katusha |
108 | Rein TAARAMÄE | Team Katusha |
| | |
109 | Bart DE CLERCQ | Lotto Soudal |
110 | Sander ARMÉE | Lotto Soudal |
111 | Thomas DE GENDT | Lotto Soudal |
112 | Gert DOCKX | Lotto Soudal |
113 | Adam HANSEN | Lotto Soudal |
114 | Maxime MONFORT | Lotto Soudal |
115 | Tosh VAN DER SANDE | Lotto Soudal |
116 | Louis VERVAEKE | Lotto Soudal |
117 | Jelle WALLAYS | Lotto Soudal |
| | |
118 | Gianluca BRAMBILLA | Etixx - Quick Step |
119 | Maxime BOUET | Etixx - Quick Step |
120 | David DE LA CRUZ | Etixx - Quick Step |
121 | Yves LAMPAERT | Etixx - Quick Step |
122 | Gianni MEERSMAN | Etixx - Quick Step |
123 | Zdenek STYBAR | Etixx - Quick Step |
124 | Niki TERPSTRA | Etixx - Quick Step |
125 | Martin VELITS | Etixx - Quick Step |
126 | Pieter SERRY | Etixx - Quick Step |
| | |
127 | Andrew TALANSKY | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
128 | Patrick BEVIN | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
129 | Simon CLARKE | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
130 | Joe DOMBROWSKI | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
131 | Davide FORMOLO | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
132 | Benjamin KING | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
133 | Moreno MOSER | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
134 | Pierre ROLLAND | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
135 | Davide VILLELLA | Cannondale-Drapac Pro Cycling Team |
| | |
136 | Igor ANTON | Dimension Data |
137 | Nathan HAAS | Dimension Data |
138 | Nick DOUGALL | Dimension Data |
139 | Tyler FARRAR | Dimension Data |
140 | Omar FRAILE | Dimension Data |
141 | Merhawi KUDUS | Dimension Data |
142 | Jacques JANSE VAN RENSBURG | Dimension Data |
143 | Kristian SBARAGLI | Dimension Data |
144 | Jaco VENTER | Dimension Data |
| | |
145 | Mathias FRANK | IAM Cycling |
146 | Clément CHEVRIER | IAM Cycling |
147 | Dries DEVENYNS | IAM Cycling |
148 | Simon PELLAUD | IAM Cycling |
149 | Vicente REYNES | IAM Cycling |
150 | Vegard Stake LAENGEN | IAM Cycling |
151 | Jonas VAN GENECHTEN | IAM Cycling |
152 | Marcel WYSS | IAM Cycling |
153 | Larry WARBASSE | IAM Cycling |
| | |
154 | Louis MEINTJES | Lampre - Merida |
155 | Yukiya ARASHIRO | Lampre - Merida |
156 | Mattia CATTANEO | Lampre - Merida |
157 | Valerio CONTI | Lampre - Merida |
158 | Kristijan DURASEK | Lampre - Merida |
159 | Mário COSTA | Lampre - Merida |
160 | Tsgabu GRMAY | Lampre - Merida |
161 | Ilia KOSHEVOY | Lampre - Merida |
162 | Federico ZURLO | Lampre - Merida |
| | |
163 | Luis Ángel MATÉ | Cofidis, Solutions Crédits |
164 | Yoann BAGOT | Cofidis, Solutions Crédits |
165 | Loïc CHETOUT | Cofidis, Solutions Crédits |
166 | Jérôme COUSIN | Cofidis, Solutions Crédits |
167 | Romain HARDY | Cofidis, Solutions Crédits |
168 | Rudy MOLARD | Cofidis, Solutions Crédits |
169 | Stephane ROSSETTO | Cofidis, Solutions Crédits |
170 | Florian SÉNÉCHAL | Cofidis, Solutions Crédits |
171 | Kenneth VANBILSEN | Cofidis, Solutions Crédits |
| | |
172 | José MENDES | Bora-Argon 18 |
173 | Cesare BENEDETTI | Bora-Argon 18 |
174 | Silvio HERKLOTZ | Bora-Argon 18 |
175 | Bartosz HUZARSKI | Bora-Argon 18 |
176 | Gregor MÜHLBERGER | Bora-Argon 18 |
177 | Christoph PFINGSTEN | Bora-Argon 18 |
178 | Michael SCHWARZMANN | Bora-Argon 18 |
179 | Rüdiger SELIG | Bora-Argon 18 |
180 | Scott THWAITES | Bora-Argon 18 |
| | |
181 | David ARROYO | Caja Rural - Seguros RGA |
182 | Sergio PARDILLA | Caja Rural - Seguros RGA |
183 | Hugh CARTHY | Caja Rural - Seguros RGA |
184 | Pello BILBAO | Caja Rural - Seguros RGA |
185 | José GONÇALVES | Caja Rural - Seguros RGA |
186 | Lluís Guillermo MAS | Caja Rural - Seguros RGA |
187 | Eduard PRADES | Caja Rural - Seguros RGA |
188 | Jaime ROSON | Caja Rural - Seguros RGA |
189 | Ángel MADRAZO | Caja Rural - Seguros RGA |
| | |
190 | Romain SICARD | Direct Energie |
191 | Ryan ANDERSON | Direct Energie |
192 | Lilian CALMEJANE | Direct Energie |
193 | Romain CARDIS | Direct Energie |
194 | Fabrice JEANDESBOZ | Direct Energie |
195 | Tony HUREL | Direct Energie |
196 | Julien MORICE | Direct Energie |
197 | Bryan NAULEAU | Direct Energie |
198 | Perrig QUEMENEUR | Direct Energie |